Sdílení příkladů dobré praxe a vyzkoušet si něco nového na "vlastní kůži" bylo cílem semináře na téma Seznámení s využitím metody FIE na školách, který se konal 12. února od 16:00 do 18:00 v Pedagogicko-psychologické poradně v Ústí nad Orlicí. Lektory tohoto semináře byli pan ředitel Mgr. Jiří Sehnal, DiS. a paní učitelka Mgr. Renata Škeříková ze Základní školy T. G. Masaryka ve Svitavách.
Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování (zkráceně FIE) je "metoda zprostředkovaného učení, kde s pomocí pracovních listů pracuje lektor se žákem takovým způsobem, který mimo jiné rozvíjí schopnosti komunikace, kooperace, rozpoznávání emocí a v konečném důsledku též posiluje dovednost se učit" (MŠMT, 2017).
Právě na ZŠ ve Svitavách se rozhodli metodě a jejímu využití v praxi více věnovat a o své zkušenosti se pan ředitel a jeho paní kolegyně podělili s účastníky semináře.
Ohlasy účastníků:
- "Zajímavé, poutavé, k zamyšlení."
- "Papír a tužka pomáhá myslet."
- "Mám o čem přemýšlet."
- "Inspirativní pro pedagogy i pro veřejnost."
- "Prohloubil můj zájem o metodu."
- "Získala jsem nový zajímavý podnět pro svou práci."
- "Skvělé, nové informace a nový směr."
- "Že by tudy vedla cesta v budoucnosti?"
- "Seminář byl velice zajímavý a vhodně zvolená forma."
Chtěli bychom poděkovat panu Mgr.Jiřímu Sehnalovi, DiS. a paní Mgr. Renatě Škeříkové za vedení semináře a paní ředitelce PPP PhDr. Petře Novotné za poskytnutí prostor.
Zdroj: Společně vzdělávání je přirozená věc: J. Sehnal. MŠMT: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy [online]. 2017 [cit. 2018-02-19]. Dostupné z: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/spolecne-vzdelavani-je-prirozena-vec-j-sehnal.
Přidat nový komentář