Místní akční plán vzdělávání pro území ve správním obvodu obcí s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí a Česká Třebová; Žamberk a Králíky.

Co se podařilo

Příklady dobré praxe a další úspěchy

Chcete se také zapojit a mít zde uveden svůj příklad dobré praxe, který by mohl být pro ostatní inspirací? Věnujete se něčemu výjimečnému, využíváte ve výuce jedinečné pomůcky, podařila se Vám rekonstrukce nebo modernizace? Dejte nám to vědět a pošlete nám informace o Vašem úspěšně zrealizovaném projektu!
Budeme velmi rádi, pokud nám vyplníte  dotazník ZDESběr příkladů dobré praxe

 

Šíření příkladů dobré praxe

Šíření příkladů dobré praxe
Název projektu: Šíření příkladů dobré praxe.
Realizátor: ZŠ a MŠ Červená Voda. 
Anotace projektu: Zkvalitnění školní výuky v oblasti digitální gramotnosti za pomocí vzdělávání pedagogů a využití nových metodických multimediálních pomůcek
Typ dotace: neinvestiční charakter dotace z evropských fondů (např. MAP, Šablony), dotace od MŠMT.
Realizovali jste aktivitu ve spolupráci s nějakým partnerem?​ Ne.
Název dotačního programu: OP VVV
Jednalo se o jednorázovou nebo dlouhodobou aktivitu? Dlouhodobou.
Co u této aktivity vidíte jako nejpřínosnější? Zlepšení kompetencí pedagogů i žáků v oblasti práce s digitálními technologiemi, práce s informacemi a rozvoj informatického myšlení žáků. Příležitost modernizovat vybavení učeben novými digitálními technologiemi.
Máte pro ostatní školy nějaký vzkaz? Učitel je dobrým učitelem pokud se sám stále učí, má přehled o tom, co se kolem něj děje a rozvíjí své kompetence, zvlášť v dnešní digitální době. Takovéto projekty umožňují nejen dovybavení učeben, ale současně i vzdělávání pedagogů a velmi zajímavou aktivitou je šíření dobré praxe - předávání a sdílení zkušeností, které trochu připomíná vrstevnické učení. Osobně také raději přijímám nové postupy a informace od učitele, který je už i vyzkoušel a použil v praxi, než od odborníka leč nepedagoga.
Kontaktní osoba: Mgr. Magda Dvořáčková

Přidat nový komentář